קידום ושיווק אתרים
Google
GoogleAdWords
 
 
כולנו רוצים להשיג את הכי גדול, הכי הרבה והכי יפה
לפני 11 שנים קמה חברת גוגל והחליטה לעשות סדר ברשת האינטרנט כשהמטרה העיקרית היא לעזור לגולשים למצוא את התוצאה הכי רלוונטית לפי מילת החיפוש שהקיש, וכשאנשים מקבלים שירות כזה מצויין בחינם למה לא לספר גם לכל החברים ?, מהר מאוד הפכה גוגל למעצמה והשאר כבר היסטוריה. היום כולם רוצים להופיע בתוצאות החיפוש של גוגל, יותר נכון שאם אתה לא מופיע בגוגל אתה לא קיים, כל בעלי העסקים רוצים לשכנע את גוגל שהאתר שלהם והשירות שלהם הוא הראוי להופיע במקום הראשון בתוצאות החיפוש, גוגל החליטה לא להפעיל שיקול דעת אנושי בעניין ובנתה רובוט - עכביש - אלגוריתם כזה שיודע לזהות את הטוב ביותר לגולשים, וללא מגע יד אדם. הרובוט הזה מתוכנן כל כך בקפידה עד שהוא יודע אפילו מי יושב ליד המחשב שמחפש, גבר-אישה-ילד-ילדה.
נשמע לכם בדיוני נכון ? - זה ממש על קצה המזלג
ביחס למה שמסוגל האלגוריתם של גוגל לזהות ולדעת.
עם השנים הפך נושא קידום אתרים ופרסום בגוגל לשם דבר, היום הכל מתחיל בגוגל, אתם בטח שואלים את עצמכם למה ? מה עם דפי זהב, מה עם ג.יפית ? מה עם פרסומות בטלויזיה ? ברדיו ? אז נכון הפרסום עדיין עובד, משפיע, חיי וקיים אך לפי מחקרים והמצב האקוטי של המיתון היום, רוב הצרכנים מעדיפים ללכת על בטוח ולא להיכנע לפרסומות, אז משקיעים כמה דקות של חיפוש בגוגל ומוצאים את הנכון ביותר עבורנו ובכל נושא אפשרי, ממש האינדקס של העולם.
 
מערכת היחסים עם העכביש
נשמע לכם מצחיק, אבל את מנוע החיפוש של גוגל מנהל עכביש\רובוט, העכביש הזה יודע בדיוק לזהות את האתר הנחשק, השווה, האמיתי והראוי להופיע בעמוד התוצאות הראשון של מילת המפתח הנשאלת, כמו אצל בני אדם גם הוא טועה לפעמים אך זה קורה לעיתים רחוקות, הוא גם מתעצבן ומעניש כשמנסים לעבוד עליו, זהו עכביש ממש עם לב כמעט אנושי, אל תשכחו שבני אדם תכנתו אותו ולפי פרמטרים סודיים אשר לפיהם העכביש יודע לזהות את כל מה שהוא יודע.
תחשבו שאתם הייתם צריכים להחליט עם מי לדבר על משבר שאתם עוברים, בוודאי הייתם פונים לאותו חבר או חברה אשר אתם סומכים עליהם נכון ? ועל סמך מה אתם סומכים עליהם ? על סמך ההכרות שלכם איתם, או נניח שאתם צריכים ללכת למוסכניק, ואתם לא יודעים לאיזה מוסכניק כדאי, אז אני משער לעצמי שתשאלו מכרים שלכם ותחליטו לפי המלצות שקיבלתם למי ללכת וגם אז לא תמיד תהיו מרוצים מהבחירה, כך פועל העכביש של גוגל בעצם, הוא ניזון מהרבה פרמטרים ובדיקות שהוא עושה כדי להחליט על מי הוא ממליץ ואת מי הוא מעדיף לפרסם במקום הראשון בתוצאות החיפוש, כלומר מי בעדיפות ראשונה מבחינת העכביש למילת חיפוש מסויימת, בדרך כלל הוא לא טועה ואם הוא כן טועה ? הטעות הזו לא תמשוך זמן רב, העכביש יעלה על הטעות ויתקן אותה בהקדם ואם העכביש יבין שעבדו עליו הוא גם יתעצבן ויעשה חרם על אותו אתר שניסה לעבוד עליו וגרם לו לחשוב שהאתר המדובר ראוי להיות ראשון במילת המפתח, במקרה של שקר לבן העכביש יזרוק את האתר לתוצאת חיפוש רלוונטית לרמת האתר, ובמקרה של שקר שחור העכביש יסיר את האתר לגמרי מתוצאות החיפוש.
זה אולי נשמע קצת מסובך אבל אלו הכללים של העכביש.
תעמוד בקריטריונים - תהיה בעמוד הראשון.
כיצד לעמוד בקריטריונים ?
זה בעצם מקצוע.
כל אחד והמקצוע שלו, יש יועץ ארגוני, מנהל חשבונות, תדמיתן, ועוד הרבה מקצועות אחרים... וכדי להגיע לתוצאות טובות בחיפוש גוגל יש יועצי אתרים הנקראים בשפה המדוברת "מקדמי אתרים", תפקידו של יועץ האתר הוא לעטוף את כל קשת הפרמטרים והקריטריונים שגוגל הציבה על מנת להופיע בעמוד הראשון, אל תשכחו שגוגל היא החברה מספר 1 היום במנועי החיפוש באינטרנט ולכן אני לא מתווכח עם הצלחה ומאמין שהם יודעים להציב בדיוק את הקריטריונים הנכונים כמו שהם מציבים לעצמם כדי להפוך את האתרים ליותר ידידותיים ונכונים לגולשים.
יועצי האתרים בעצם עוזרים לבעלי האתרים למטב ולמקצע את האתר שלהם וע"י זה להביא את האתר לתוצאות בעמוד הראשון בגוגל ובמילות המפתח הרלוונטיות לתחום בו עוסק אתר האינטרנט.
ישנם בעלי אתרים שבטוחים כי הם יודעים לבדם כיצד לקדם את אתרם, יש כאלו שעשו עבודת תחקיר בעניין והחליטו לעשות את המלאכה בעצמם, לפעמים בהצלחה ולחילופין בחוסר הצלחה ואף בגרימת נזק או עונש מגוגל לאתר, איך אמרו חכמים ? כל אחד והמקצוע שלו.
 
לפרסם בגוגל AdWords
ישנה אפשרות זמינה בגוגל שמקנה לבעלי אתרים הזדמנות להופיע ראשונים בגוגל תמורת תשלום, זו מערכת ש"אומרת" תשלם תהיה ראשון ואם מישהו ישלם יותר ממך הוא יהיה ראשון, כלומר אפשרות תחרותית המושתתת על גובה תשלום בעבור קליק. אבל זה לא ממש מדוייק, אני אסביר...
 
קח כמה ג'ובות על חשבוננו
ולך לפרסם...
גוגל נותנת לבעלי אתרים ועסקים לפרסם את עצמם במנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם, וכמו בכל מדייה פרסומית גם בגוגל גובים כסף בשביל הפרסום רק שכאן אתה משלם רק על הלחיצות \ הקליקים שהקליינטים מקליקים על המודעה שלך, בשביל שתוכל לעמוד את ערך הפרסום הזה ולהיווכח שהוא אכן מועיל לך ומכניס לך לקוחות חדשים לעסק, באה גוגל ואמרה קח 200ש"ח על חשבוננו ונסה את הפרסום שלנו, הרי אנו בטוחים שהפרסום שלנו עובד, ואנו רוצים להוכיח לך זאת אז קח כמה ג'ובות על חשבוננו וצא למסע פרסום בגוגל...
גם להקים מסע פרסום בגוגל ולנהל אותו צריך לדעת
אני שגריר של גוגל יכול לתת לך המפרסם קופון לשימוש מיידי
למסע הפרסום שלך,

שובר בשווי 200ש"ח על חשבון גוגל
ניתן לקבל משגרירי גוגל
***ללא התחיבות***

האח הקטן של
Google
רפאל
 
רישמו כאן בפורום כל שאלה שתרצו
תקבלו תשובה בהקדם...

קידום ושיווק אתרים
  התחבר
מגניב כאן [ אורח ] מלמד   18/05/2013 16:02 
דף : 1     1 |    >>1
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים